ورزش و سفر

بهترین ویلچر دستی یا برقی بازار {ایرانی و خارجی} خرید اینترنتی

خرید ویلچر دستی و برقی بازار 2022

ویلچر یا صندلی چرخ دار وسیله ای است به صورت دستی و برقی که همیشه به کمک افراد دارای معلولیت حرکتی و قطع نخاع آمده است تا به هرجایی به راحتی جابه جا شوند.گاهی ویلچر ها استفاده های موقتی را شامل می شوند ، به طور مثال پس از انجام عمل جراحی که دستور پزشک بر راه نرفتن بیمار است ، ویلچر ها کمک رسان افراد می شوند.اما اغلب مصرف کنندگان صندلی های چرخدار به صورت بلند مدت و یا دایم از این وسیله بهره می برند و به آن نیاز دارند .

ویژگی های کلیدی ویلچرها

به یکی از دو دسته تقسیم می شوند: دستی یا برقی.
مدل های دستی سبک وزن برای سالمندان فعال تر بهترین هستند.
صندلی‌های چرخدار برقی گران‌تر هستند و انرژی باتری را خالی می‌کنند.
ویلچرهای برقی در چرخ‌های جلو، وسط و عقب عرضه می‌شوند. ویلچرهای دیفرانسیل عقب، ثبات و مانور بیشتری نسبت به ویلچرهای چرخ جلو دارند. ویلچرهای چرخدار وسط عمدتاً به عنوان صندلی چرخدار چاقی برای سرنشینانی که به ظرفیت وزن بیشتری نیاز دارند استفاده می شود.

دیر یا زود ممکن است هر خانواده‌ای به استفاده از ویلچر به عنوان جایگزین راحت‌تر و سریع‌تر عصا نیاز پیدا کند. ویلچرها انواع و اقسام مختلفی دارند و اخیرا قابلیت‌هایی نظیر حمل و نقل آسان، فشرده‌سازی در مسیر و حتی امکان تبدیل به برانکارد یا تختخواب هم به آن‌ها اضافه شده است. اما مهم‌تر از هر چیز این ویژگی‌های ساختاری، تنظیمات و راحت ویلچر است که برای معلولان اهمیت دارد.

بهترین ویلچرها برای افراد مسن و دارای معلولیت حرکتی

مستقل بودن در تحرک یکی از مهمترین معیارهای کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت است. ویلچرها – چه برقی و چه دستی – تقریباً به 2.7 میلیون نفر آزادی رفت و آمد را می دهند که در غیر این صورت قادر به انجام این کار نیستند یا مشکل دارند. حقیقت موضوع این است که خرید بهترین ویلچر برای خود یا یکی از عزیزانتان می تواند بسیار دشوار باشد. پس از همه، ده ها نوع برای انتخاب وجود دارد، و ویژگی ها فراوان است.

یکی از اولین سوالاتی که هنگام خرید ویلچر باید بپرسید این است که آیا به ویلچر دستی نیاز دارید یا برقی. افراد دارای ناتوانی کمتر، فعال تر، یا افرادی که آسیب موقتی دارند، ممکن است ویلچر دستی را ترجیح دهند، در حالی که آن هایی که توانایی های بسیار محدودی دارند، یا نیاز به کمک اضافی دارند، ممکن است از ویلچر برقی بهره مند شوند. با این حال، ویژگی های دیگری نیز باید در نظر گرفته شود، مانند وزن صندلی، قابلیت تاشو، مانور پذیری و راحتی.

خرید ویلچر دستی

انواع ویلچرهای دستی

ویلچر دستی توسط سرنشین صندلی به حرکت در می‌آید، معمولاً با فشار دادن روی میله‌هایی که هر یک از چرخ‌های بزرگ‌تر ویلچر را احاطه کرده‌اند تا صندلی به جلو بچرخد. آنها همچنین دارای دسته هایی در پشت هستند تا فرد دیگری بتواند ویلچر را هل دهد. اکثر ویلچرهای دستی در یک نسخه استاندارد یا سبک هستند.

ویلچرهای استاندارد – . صندلی‌های چرخدار استاندارد معمولاً با مواد ارزان‌تر ساخته می‌شوند، نشستن روی آن‌ها ناراحت‌کننده است و بنابراین برای استفاده طولانی‌مدت یا مکرر ترجیح داده نمی‌شوند.

ویلچرهای سبک – همانطور که از نامشان پیداست، این ویلچرها سبکتر از ویلچرهای استاندارد هستند . اکثر آنها گزینه های سفارشی سازی بیشتری را ارائه می دهند، مانند پشتی قابل تنظیم، زیرپایی و زیر دستی، و بالشتک اضافی برای راحتی. برخی از نسخه های ویلچر سبک وزن عبارتند از:

ویلچرهای سبک وزن با استحکام بالا – این صندلی‌ها نسبت به صندلی‌های چرخدار استاندارد یا سبک‌وزن بادوام‌تر هستند، اما همچنان وزنشان کمتر از یک ویلچر استاندارد (حدود 30 تا 34 پوند) است. آنها برای افرادی که فعال هستند و دوست دارند اغلب بیرون بروند ایده آل هستند.
ویلچرهای بسیار سبک وزن – اینها سبک ترین نوع ویلچرها هستند که کمتر از 30 پوند وزن دارند. آنها همچنین ساده ترین کنترل هستند. ویلچرهای بسیار سبک برای افرادی که زمان زیادی را روی ویلچر می گذرانند عالی هستند.

خرید ویلچر برقی

انواع ویلچر برقی

ویلچرهای برقی – که به آنها ویلچرهای موتوردار  نیز گفته می شود – توسط وسایل الکتریکی مبتنی بر منبع انرژی (معمولاً موتورها و باتری ها) به حرکت در می آیند. سه نوع سیستم محرک ویلچر وجود دارد:

دیفرانسیل جلو: این ویلچرها با دو چرخ محرک بزرگ به سمت جلوی صندلی با دو چرخ کوچکتر در عقب برای پایداری و مانور ساخته شده اند. این صندلی ها قدرت عبور از برجستگی ها و موانع تا ارتفاع 2 اینچ را دارند. این ها همچنین کمترین شعاع گردش را در مقایسه با سایر سیستم‌های محرک دارند و می‌توانند هنگام چرخش با سرعت‌های بالا دم ماهی بگیرند.

دیفرانسیل عقب – این ویلچرها شبیه ویلچرهای دیفرانسیل جلو هستند، اما ساختار چرخ ها مخالف است، با دو چرخ محرک بزرگ به سمت پشت صندلی و دو چرخ کوچکتر در جلو. ویلچرهای دیفرانسیل عقب از ثبات و مانور خوبی حتی در سرعت های بالا برخوردارند. آنها همچنین حساسیت کمتری به فرمان بیش از حد دارند و بهترین ویلچر برقی برای استفاده در فضای باز، به ویژه در زمین های ناهموار هستند.

چرخ متحرک – این صندلی های “محرک مرکزی” در مجموع دارای شش چرخ هستند – دو چرخ محرک بزرگ به سمت مرکز صندلی با دو چرخ کوچکتر در جلو و دو چرخ کوچکتر در عقب. این صندلی‌ها شعاع چرخش بسیار محکم‌تری نسبت به دو سیستم محرک دیگر دارند که آن‌ها را برای فضاهای داخلی کوچک‌تر و فضاهای مسطح بیرونی ایده‌آل می‌کند. با این حال، این ویلچرها می توانند در زمین های نرم تر غرق شوند و کشش را از دست بدهند. حمل و نقل آنها نیز دشوارتر است و عموماً برای سرنشینانی که به صندلی چرخدار با ظرفیت وزن بالا، تا 600 پوند نیاز دارند، اختصاص داده می شود.

منبع
aginginplace

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در سایت در تهران کجاست؟ اگر کسب و کاری در تهران دارید و قصد تبلیغات آن را دارید، می توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ویدئو را مشاهده کنید. برای درخواست ثبت سفارش نیز می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.
دکمه بازگشت به بالا