خانه و آشپزخانهلوازم آشپزخانه

28مدل بهترین چاقو تیز کن برقی ، دستی و لیزری {ایرانی و خارجی}

چاقو تیز کن یکی از ابزار های ضروری آشپزخانه است برای این که بیشتر ما با مشکل کند بودن چاقو هنگام خورد کردن گوشت یا مرغ یا هرچیز دیگری روبرو شده ایم . این امر ممکن است در بیشتر مواقع خطرناک باشید یا در طول زمان اعصاب آدم بهم میریزه یا روند کار به کندی پیش می ره. برای حل این مشکل دو راه حل پیش رو دارید

  1. چاقو را موقع کند شدن به کسی تحویل بدید تا برای شما تیز کند. که قطعا هر بار باید هزینه ای بپردازید.
  2. یک چاقو تیز کن برای خودتون بخرید و باتوجه به عملکرد و آموزش های دستگاه پیش برید که می توانید چاقو های خود رو به بهترین شکل تیز کنید.

برای اینکه چاقو تیز کن مناسبی را انتخاب و خریداری کنید باید به نکاتی مهم قبل از خرید آن توجه کنید چون بیشتر چاقو تیز کن های برقی هزینه زیادی دارند.

پیشنهاد مطالعه : بهترین خرد کن برقی

نکات خرید چاقو تیزکن

در صورتی که برای خرید چاقو تیزکن به فروشگاه‌‌های مختلف سر زده باشید متوجه می‌‌شوید که چندین مدل متنوع از این وسیله وجود دارند و این موقع است که انتخاب واقعا سخت می‌‌شود و تنها با اطلاع داشتن از نکات چاقو تیزکن می‌‌‌‌توانید بهترین خرید ممکن را داشته باشید.

سنگ سایشی:

معمولا جنس این سنگ‌‌ها در چاقو تیزکن، الماس، سرامیک صیقل داده شده و یا کاربید تنگستن است. به میزان زبری این سنگ، grit می‌‌گویند که مقدار آن با زبری سنگ رابطه‌‌ی عکس دارد. اما نکته‌‌ی مهم اینجاست که سنگ زبر برای چاقوهای بزرگ و سنگ نرم برای تیز کردن چاقوهای کوچک بسیار مناسب است

کاربری راحت:

بهتر است تنظیمات و کار کردن با چاقو تیزکن به صورت دستی باشد تا برای هر نوع چاقو طبق میل خود زاویه‌‌ی تیز کردن چاقو را تنظیم کنید.

چند کاربره بودن:

دستگاه چاقو تیزکن بهتر است که چندین کاربری داشته باشد تا هم بتوان برای چاقوهای بزرگ و هم کوچک قابل استفاده باشد و ضمن اینکه مراحل مختلفی از تیز کردن وجود داشته باشد و قادر باشد زدگی لبه‌‌های چاقو را نیز رفع کند.

تعداد شکاف‌‌ها:

اگر چاقو تیزکن دو شکاف داشته باشد پس می‌‌توانید برای چاقوهای دو لبه نیز استفاده کنید. ضمن اینکه با آنها می‌‌توانید قیچی و چاقوی دندانه دار را نیز تیز کنید.

اندازه و وزن:

به هر میزان که اندازه و وزن چاقو تیزکن کمتر باشد کار کردن با آن و جابجایی نیز راحت‌‌تر خواهد بود. معمولا برای چاقوهای کوچک، اندازه‌‌ی کوچک‌‌تر انتخاب می‌‌کنند و برعکس. اما می‌‌توانید از نمونه‌‌هایی خریداری کنید که از اکسید آلومینیوم در ساخت آنها استفاده شده که علاوه بر سایز متغیر، وزن پایینی هم دارند.

تمیز کردن سریع:

وقتی با چاقو تیزکن کار می‌‌کنید کناره‌‌های دستگاه پر از براده‌‌های چاقو می‌‌شود که تمیز کردن آن کار راحتی نیست. لذا سعی کنید نوعی را خریداری کنید که دارای سینی بوده و به راحتی این براده‌‌ها قابل جمع آوری باشند.

پیشنهاد مطالعه : بهترین غذا ساز

ایمنی:

اگر استفاده از چاقو تیزکن را به خوبی بلد نباشید یا طراحی آن به گونه‌‌ای باشد که بین انگشت و تیغه‌‌ی چاقو فاصله‌‌ای نباشد خطر زیادی دارد. لذا از وسیله‌‌ای استفاده کنید که علاوه بر دسته‌‌ی بسیار راحت، نکات ایمنی به خوبی در آن رعایت شده باشد.

سرعت:

اگر نمی‌‌توانید چندین دقیقه پروسه‌‌ی تیز شدن چاقو را تحمل کنید پس نوعی را خریداری کنید که سرعت انجام کار آن به شدت بالا بوده و در عرض چند ثانیه چاقوی شما را تیز کند.

فضای نگهداری:

هنگام خریداری چاقو تیزکن به حجمی که این دستگاه اشغال می‌‌کند توجه ویژه داشته باشید. باید جای کافی در کابینت‌‌ها و یا روی کابینت آشپزخانه داشته باشید.

گارانتی:

گارانتی مهم‌‌ترین بخش و نکته‌‌ی خرید وسایل برقی از جمله چاقو تیزکن محسوب می‌‌شود و بهترین نوع گارانتی، ضمانت نامه‌‌ای است که چرخ‌‌های حرکت دهنده‌‌ی چاقو تیزکن را نیز پوشش دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در سایت در تهران کجاست؟ اگر کسب و کاری در تهران دارید و قصد تبلیغات آن را دارید، می توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ویدئو را مشاهده کنید. برای درخواست ثبت سفارش نیز می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.
دکمه بازگشت به بالا