خانه و آشپزخانه

بهترین دستگاه فشارسنج بازار مچی ، بازویی و دیجیتال خرید اینترنتی

فشار خون یک معیار مهم است که می تواند به شما در تعیین خطر ابتلا به تعدادی از نگرانی های مختلف سلامتی کمک کند . آنچه مایه تاسف است این است که چگونه عوارض جانبی اغلب غیرقابل توجه فشار خون بالا تشخیص زمان مورد نیاز برای مداخله را دشوار می کند . به همین دلیل است که این وضعیت معمولاً “قاتل خاموش” نامیده می شود. یک دستگاه فشارسنج در خانه می تواند به شما کمک کند این معیار مهم سلامتی را زیر نظر داشته باشید. با اندازه گیری منظم فشار خون خود و مستندسازی با گذشت زمان، بهتر است برای مدیریت سلامت خود برای مدت طولانی آماده باشید.

اگر تصمیم دارید فشار خون خود را در خانه اندازه گیری کنید، باید یک دستگاه فشارسنج خانگی تهیه کنید. طیف گسترده‌ای از فشارسنج‌های خانگی در دسترس هستند، اما مهم است که مطمئن شوید دستگاه فشار سنج که انتخاب می‌کنید دقیق و مناسب شماست.

انواع دستگاه فشارسنج خانگی

 فشارسنج جیوه‌ای

متداول‌ترین نوع دستگاه فشار سنج، دستگاه‌های جیوه‌ای است. این نوع دستگاه‌ها در صنعت سلامت تحول عظیمی ایجاد کردند. فشارسنج جیوه‌ای یک کاف بادی دستی دارد که از طریق لوله جیوه‌ای به واحدهای اندازه‌گیری متصل است. زمانی که می‌خواهید از این دستگاه استفاده کنید، باید به‌طور عمودی و کاملا صاف قرار بگیرد. در این شرایط اعداد کاملا دقیق خواهند بود.

فشارسنج عقربه‌ای

در این نوع دستگاه‌های فشارسنج از جیوه استفاده نمی‌شود و بدون مایع کار می‌کند. ایمن‌ترین دستگاه که می‌تواند جایگزین دستگاه جیوه‌ای شود، فشارسنج عقربه‌ای است. روش اندازه‌گیری فشار خون با این دستگاه مشابه فشارسنج جیوه‌ای است. در این نوع فشار سنج گوشی پزشکی باید به کاف وصل شود. کاف در ادامه به یک عددسنج متصل است تا اندازه فشار مشخص شود.

 فشارسنج دیجیتالی

برای اندازه‌گیری فشار خون در خانه شاید بهترین فشار سنج دستگاه‌های دیجیتالی باشد. اندازه‌گیری فشار خون در دستگاه دیجیتال متفاوت است. در این دستگاه نوسانات شریان‌ها به‌صورت خودکار ارزیابی و اندازه‌گیری می‌شود. کار با این دستگاه‌ها بسیار آسان است. به همین دلیل می‌توان به‌راحتی در خانه از آن استفاده کرد.

فشارسنج های مچ دستی در مقابل فشارسنج های بازویی: چه تفاوتی با هم دارند؟

دو نوع فشارسنج وجود دارد: آنهایی که روی بازو کاف دارند، یا آنهایی که کاف روی مچ دارند. اما تفاوت این دو چیست؟

  • مانیتورهای فشار سنج مچ دستی معمولاً سبک‌تر هستند و بنابراین در هنگام مسافرت قابل حمل‌تر هستند. این مدل ها همچنین فضای کمتری را در خانه شما اشغال می کنند. با این حال، آنها بیشتر مستعد خوانش نادرست هستند زیرا مچ دست شما به طور طبیعی در ارتفاع قلب نیست.
  • مانیتورهای فشار سنج بازو کمتر دچار خطای نادرست هستند، زیرا راحت تر در ارتفاع قلب قرار می گیرند. همچنین اگر حرکت محدودتری دارید مناسب هستند.

مانیتورهای فشار خون از باتری‌هایی استفاده می‌کنند – معمولاً تا چهار عدد AAA یا AA. برخی از مانیتورهای فشار سنج نیز می توانند به برق وصل شوند، اما همه این مدل ها دارای آداپتور برق نیستند. با بررسی های باتری ما بررسی  کنید تا ببینید کدام باتری ها بیشترین دوام را دارند. 

اندازه گیری فشار سنج چقدر طول می کشد؟

اگر از این فرآیند خوشتان نمی آید و می خواهید هر چه سریعتر آن را انجام دهید یا زمان زیادی برای اندازه گیری فشار خون خود ندارید، چه مدت طول می کشد یک ویژگی مهم است.

مانیتورهای فشار خون می توانند هر چیزی را از بیش از 20 ثانیه تا بیش از یک دقیقه در هر بار خواندن طول بکشند، در حالی که مانیتورهای مچی معمولاً نتایج را سریعتر ارائه می دهند.

بهترین فشار سنج بازار

ویژگی های مانیتور فشار سنج که باید مراقب آنها باشید

بررسی‌های تخصصی ما می‌تواند به شما بگوید که کدام مانیتورهای Best Buy می‌توانند خوانش دقیق را تضمین کنند، اما ممکن است همچنان از ویژگی‌های مختلف بسیار متحیر شوید. بنابراین چگونه تصمیم می گیرید که به کدام نوع دستگاه فشار سنج نیاز دارید و چقدر هزینه کنید؟ در زیر، برخی از ویژگی‌های رایج اندازه‌گیری فشار خون را گردآوری کرده‌ایم.

ثبت تاریخ و زمان برای خواندن فشار در دستگاه فشار سنج

برخی از دستگاه‌های فشار سنج، هر بار که یک عدد ذخیره می‌شود، تاریخ و زمان را ثبت می‌کنند. این می تواند به شما کمک کند فشار خون خود را در طول زمان ردیابی کنید، الگوها و روندها را شناسایی کنید و داده ها را به راحتی با یک متخصص بهداشت به اشتراک بگذارید. همه دستگاه های فشار سنج نمی توانند این کار را انجام دهند، بنابراین اگر این ویژگی را حیاتی می دانید، بسته بندی را بررسی کنید.

میانگین گیری داده های فشار خون

برخی از مانیتورهای فشار سنج دارای عملکرد میانگین‌گیری داده‌ها هستند – این معمولاً به این معنی است که دستگاه تقریباً سه مورد آخر را برای شما میانگین می‌گیرد. در این مورد تغییراتی وجود دارد – به عنوان مثال، نشان دادن داده ها بر روی یک نمودار به جا، یا همچنین داده های عددی یا میانگین در یک دوره طولانی تر.

اگر فشار خون را در طول زمان ردیابی کنید و نتایج را با یک پزشک در میان بگذارید، یا یک عامل خطر اضافی مانند دیابت دارید، میانگین گیری داده ها می تواند بسیار مفید باشد.

آشکارساز ضربان قلب نامنظم

این یک ابزار اضافی مفید است که به شما می گوید آیا آریتمی دارید یا خیر: مشکل در سرعت یا ریتم ضربان قلب. در طول آریتمی، قلب می تواند خیلی سریع، خیلی آهسته یا با ریتم نامنظم بزند.

نشانگر خطر فشار خون

این به شما هشدار می دهد که آیا میزان فشار خون شما در سطح توصیه شده قرار دارد یا خیر، که اگر فشار خون خود را به طور منظم توسط یک متخصص بهداشت کنترل نمی کنید یا اگر همیشه محدودیت های توصیه شده را به خاطر نمی آورید می تواند مفید باشد.

اما اگر خودتان در نظارت بر این موضوع مهارت دارید، ممکن است نخواهید هزینه اضافی برای ویژگی های جذاب تر پرداخت کنید تا مراقب باشید که آیا فشار خون شما در محدوده های توصیه شده است یا خیر.

مانیتور فشار خون که قرائت های گذشته را ذخیره می کند

برخی از مانیتورهای فشار خون اطلاعات را برای یک کاربر جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند و برخی می‌توانند این کار را برای شش نفر انجام دهند.

اگر در خانه خود بیش از یک نفر مبتلا به فشار خون بالا دارید، یا می خواهید پول خود را به جای داشتن دو نمایشگر اصلی، برای مدلی با ویژگی های جذاب تر جمع کنید، توانایی ذخیره خوانش ها می تواند مفید باشد.

از بین مدل هایی که می توانند خوانش ها را ذخیره کنند، تعداد خواندن هایی که می توانند به خاطر بسپارند متفاوت است، اما می تواند تا 60 مورد ضبط شده باشد.

مانیتورهای فشار خون که به تلفن هوشمند یا تبلت شما متصل می شوند

برخی از مانیتورهای فشار خون می توانند به صورت بی سیم به تلفن هوشمند یا تبلت شما متصل شوند. اگر می‌خواهید خوانش‌های خود را به صورت الکترونیکی مشاهده و ردیابی کنید و داده‌ها را در دستگاه‌های خود ذخیره کنید، بسیار عالی است.

[WPSM_AC id=7418]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا