کالای دیجیتال

راهنمای خرید موس بیسم،باسیم و گیمینگ

کار با استفاده از ماوس همراه کامپیوتر شما کار را انجام می دهد اما می توانستید خیلی بهتر عمل کنید. از آنجایی که موس معمولاً پرمصرف ترین ابزار جانبی رایانه است ، عاقلانه است که وقت خود را صرف تحقیق در مورد انتخاب بهترین موس کنید. تا بهترین موس را به کیس کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید.

موس سیمی یا بی سیم؟

این که آیا شما باید یک موس بی سیم بگیرید یا نه ، یک اولویت شخصی است. با استفاده از ماوس بی سیم ، شما خطری در گرفتگی عضلات بدن از نظر راحت بودن خود نخواهید داشت ، اما خطر اتمام باتری را در زمان نامناسب دارید یعنی ریسک باید کنید. برخی از موس های بی سیم با محل های شارژ همراه هستند ، بنابراین لازم نیست نگران خرید آن ها باشید ، اگرچه هنوز لازم نیست که ماوس را در همیشه در محل های شارژ قرار دهید.ممکن است سایر موس ها دکمه روشن / خاموش برای حفظ انرژی داشته باشند. این تنها زمانی مفید است که یادتان باشد هنگام استفاده نکردن آن را خاموش کنید. موس بی سیم

پیشنهاد مطالعه : بهترین خرید پاور بانک 

وقتی صحبت از گیرنده های بی سیم می شود ، برخی با گیرنده های نانو همراه هستند که با درگاه USB چشمک می زنند. برخی دیگر دارای گیرنده های بی سیم بزرگتری هستند.همان طور که می توانید حدس بزنید ، معمولاً قیمت بالاتری را برای گیرنده نانو پرداخت می کنید ، اما در صورت مسافرت مکرر ، ممکن است بهترین خرید شما باشد.با استفاده از ماوس سیمی ، دیگر لازم نیست نگران باتری یا گیرنده باشید زیرا این نیرو را از درگاه USB یا PS2 شما جذب می کند.

پست مرتبط  راهنمای خرید اسکنر

با این وجود ، نکته منفی این است که شما کاملاً به معنای واقعی کلمه به رایانه خود متصل هستید. فقط تا جایی که سیم راه دارد می توانید حرکت کنید.اگر موس بی سیم استفاده می کنید ، هر از گاهی باتری ها را تعویض کنید سعی کنید باطری های قابل شارژ داشته باشید . برای افزایش عمر باتری ماوس خود ، به دنبال یکی از دکمه های روشن / خاموش باشید و از آن استفاده کنید.

گیرنده ها

عمر باتری ، این نگرانی برای موس های بی سیم است. آیا از گیرنده ای با اندازه کامل استفاده می کند که از لپ تاپ خاموش می شود یا از یک گیرنده نانو استفاده می کند که به شما امکان می دهد لپ تاپ را بدون نیاز به جدا کردن از آن جدا کنید. آیا با یک مکان گیرنده همراه است؟ مانند درایوهای فلش USB ، قلم های توپ ، و کلیدهای یدکی ، گیرنده های موس به راحتی جابجا می شوند ، بنابراین داشتن یک مکان نگه دار مغناطیسی یا یک شکاف تعیین شده فوق العاده مفید است.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید مچ بند هوشمند

به همین ترتیب ، بررسی کنید که موس با گیرنده مناسب همراه باشد. این مسئله معمولاً برای موس هایی که از فناوری بی سیم ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می کنند ، ایجاد نمی شود ، اما بسیاری از ماوس ها از بلوتوث استفاده می کنند و غالباً گیرنده بلوتوث ندارند. بررسی کنید که آیا رایانه شما قبل از خرید موس گیرنده بلوتوثی دارد یا خیر.

موس لیزری

موس لیزر یا نوری؟

موس ها با ردیابی در “نقاط در هر اینچ” (یا dpi) کار می کنند. ماوس نوری می تواند بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ dpi ردیابی کند ، در حالی که ماوس لیزری به طور کلی می تواند بیش از ۲،۰۰۰ dpi را ردیابی کند. بنابراین به ماوس نوری یا ماوس لیزری احتیاج دارید؟ اجازه ندهید که تعداد dpi های بالاتر شما را فریب دهند. موس روزمره شما به طور معمول به چنین ردیابی دقیقی احتیاج ندارد و با یک موس نوری دقیقاً خوب خواهد شد. (برخی حتی دقت فوق العاده ای را آزار دهنده می کنند.) با این وجود گیمرها و طراحان گرافیک اغلب از حساسیت اضافی استقبال می کنند.

پست مرتبط  راهنمای خرید دسته بازی

موس ارگونومی

شاید مهمترین جنبه هر محیط جانبی کامپیوتر سهولت استفاده آن باشد و وقتی موس ها به میان می آیند ، راحتی پادشاه است. ارگونومی در ماوس ها مهم هستند زیرا می توانند به جلوگیری از صدمات مکرر استرس کمک کنند. با این حال ، ارگونومی یکی از ویژگی های یک اندازه نیست و فقط به این دلیل که یک تولید کننده ادعا می کند دستگاه آن ارگونومیک است ، چنین نمی کند.متأسفانه ، تنها راه برای تشخیص اینکه آیا ماوس راحت است ، استفاده از آن برای مدت طولانی است ، که انجام آن بدون خرید یکم دشوار است.

مانند سایر لوازم جانبی رایانه ، قبل از خرید لوازم درباره آن ها باید تحقیق کنید. اگر ماوس برای مدت طولانی استفاده نشود ، می توانید زیبایی را در تصمیم خود بگذارید اگر دوست دارید. با این حال ، طراحان گرافیک ، گیمرهای رایانه ای و دیگر کاربران بلند مدت باید به راحتی استفاده کنند نه آنچه که زیباست. موس ارگونومی پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کنسول بازی

اندازه کامل یا مسافرتی

این دسته دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. اگرچه هیچ اندازه جهانی در بین تولید کنندگان وجود ندارد ، اما بسیاری از موس ها به دو اندازه مختلف عرضه می شوند: کامل یا مسافرتی. حتی اگر هرگز قصد ندارید موس خود را از خانه خود خارج کنید ، موس های مسافرتی اغلب برای افرادی که استفاده کمتری دارند ، می توانند راحت تر باشند. به همین ترتیب ممکن است یک فرد که همش در مسافرت است بخواهد از یک موس کامل و دایم استفاده کنند زیرا موش های ناسازگار می توانند باعث ناراحتی شوند.

پست مرتبط  راهنمای خرید و انتخاب بهترین پاور بانک ۲۰۲۰

دکمه های قابل برنامه ریزی

همه از دکمه های سمت چپ و راست کلیک و همچنین چرخ پیمایش در وسط اطلاع دارند. اما برخی از موس ها همچنین دارای دکمه های اضافی هستند که به طور معمول در کنار دستگاه قرار دارند. این موارد را می توان برای توابع خاص ، مانند دکمه “بازگشت” در مرورگر اینترنت شما برنامه ریزی کرد. اگر به طور مداوم در همان برنامه ها کار کنید ، این موارد می توانند بسیار مفید باشند ، و تنظیم آن ها معمولاً آسان است.

معرفی ماوس گیمینگ برتر

 

موس گیمینگ

طرفداران بازی های رایانه ای آنلاین به موس هایی احتیاج دارند که می توانند سریع و دقیق پاسخ دهند. ویژگی هایی که باید در نظر بگیرند شامل مکانیزم ورودی است ، مانند لیزر ، که ممکن است روی سطوح بازتابنده کار نکند ، یا یک توپ لاستیکی ، وضوح ردیاب و سرعتی که ورودی حرکت به کامپیوتر تغذیه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا