خانه و آشپزخانهلوازم آشپزخانه

بهترین تابه دوطرفه

در مایتابه دوطرفه باید دنبال چه ویژگی هایی باشیم

اندازه
تابه های گریل را در طیف گسترده ای از اشکال و اندازه ها پیدا خواهید کرد، بنابراین مهم است که نیازهای خود را در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است برای مواقعی که از مهمانان پذیرایی می کنید بزرگتر بهتر به نظر برسد، یک تابه بزرگتر نیز فضای ذخیره سازی بیشتری را اشغال می کند.

مواد
مانند سایر تابه های پخت، مواد مختلف تابه گریل دارای مزایا و معایبی هستند. چدن به طور یکنواخت گرم می شود، گرما را به خوبی حفظ می کند و می تواند در اجاق گاز القایی استفاده شود، اما می تواند سنگین باشد. آلومینیوم، معمولا با یک پوشش نچسب یا پوشش دیگر، به سرعت گرم می شود، وزن سبک تری دارد و به تغییرات حرارتی واکنش نشان می دهد، اما تابه های تمام آلومینیومی را نمی توان روی اجاق گاز القایی استفاده کرد.

تمیز کردن
به دلیل برجستگی ها و شیارها، تمیز کردن تابه های گریل می تواند کمی دشوارتر از تابه های تخت باشد. تابه هایی با روکش نچسب راحت تر تمیز می شوند، اما ممکن است با شستشوی شدید یا استفاده از ظروف فلزی خوب عمل نکنند. تابه‌های بدون روکش می‌توانند در برابر شستن شدیدتر مقاومت کنند، اما غذا ممکن است بیشتر بچسبد. برخی از تابه ها نیز قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند که تمیز کردن را آسان تر می کند.

پست مرتبط  ۱۲ مدل پلوپز پرفروش ایرانی و خارجی

سوالات متداول

چگونه از تابه گریل استفاده می کنید؟

باید تابه گریل خود را با توجه به مواد تابه از قبل گرم کنید. توجه داشته باشید که تابه های گریل چدنی به زمان پیش گرم شدن بیشتری نیاز دارند، اما گرما را بهتر از نمونه های آلومینیومی خود حفظ می کنند. از هر چیزی که تابه شما ساخته شده باشد، باید مطمئن شوید که تابه شما به طور یکنواخت و به اندازه کافی روی حرارت متوسط ​​رو به بالا گرم شده است، سپس می توانید گوشت یا سبزیجات خود را کباب کنید.

آیا می توانید از تابه گریل روی اجاق گاز برقی استفاده کنید؟

آره. تابه‌های گریل روی اجاق‌های گاز بهتر کار می‌کنند، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید آن را روی اجاق‌های برقی یا القایی استفاده کنید. فقط حواستان به گرمای ناهموار باشد تا بدانید در حین پختن، نقطه داغی روی تابه گریل شما وجود دارد یا خیر.

آیا باید یک ماهیتابه گریل را روغن دار کنید؟

بسیاری از گزینه های تابه گریل امروزی با سطوح نچسب عرضه می شوند، بنابراین نیازی به روغن آن ها ندارید. برخی از گزینه های چدن از قبل آماده شده اند، بنابراین تنها چیزی که باید در مورد آن نگران باشید حفظ مزه خود مواد است. اگر یک تابه گریل چدنی دارید، با خواندن این راهنمای در مورد نحوه چدن یا درمان چدن، هر آنچه را که باید در مورد چاشنی و نگهداری بدانید، بیاموزید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا