آشپزخانهابزار حیوانات خانگی

25 مدل بهترین کنسرو گربه ارزان و باکیفیت خرید اینترنتی

گربه ها نژاد های مختلفی دارند که در سنین مختلف نیاز های غذایی متفاوتی دارند. کسانی که از گربه ها نگهداری می کنند باید بدانند که تغذیه آنها بیشتر از هر چیز دیگر حائز اهمیت است. اگر تغذیه آن ها به طور مناسب انجام نشود موجب بروز مشکلات زیادی خواهد شد. گربه ها غالبا گوشت خوار اجباری هستند بنابراین غذای گربه باید تمام مواد به کار رفته گوشتی را داشته باشد.

هیچگاه از غذای باقیمانده در یخچال که از چند روز پیش مانده به گربه ها ندهید. گربه ها نیاز به غذا های مقوی و تازه هستند تا دچار مشکلات گوارشی و بیماری های خاص نشوند.

انواع غذای گربه

گربه ها گوشت خوار هستند بنابراین نمی توان با جیره غذایی گیاهی آنها را تغذیه نمود. گربه ها به مواد و ویتامین های موجود در گوشت مانند : نیاسین، تورین، پروتئین و چربی نیاز ضروری دارند. بنابراین گربه ها باید طوری تغذیه شوند که گوشت کافی به بدن آنها برسد.

غذای این حیوانات خانگی انواع مختلفی دارد. غذای تجاری که در غالب غذای خشک گربه و غذای کنسرو گربه در پت شاپ ها یافت می شوند. همچنین غذای خانگی که بر حسب دستور خاصی پخته و برای گربه آماده می شود. ضمنا باید توجه داشته باشید که گربه ها در تعداد دفعات زیاد و هر وعده مقدار کمی غذا می خورند.

غذای کنسروی و مرطوب گربه

غذا های آماده و مرطوبی هستند. مورد استفاده برخی گربه ها قرار می گیرد. غذای کنسروی بسیار خوش خوراک و برای حیوانات بد غذا روش خوبی برای غذا خوردن است. این غذاهای مرطوب دارای درصد زیادی از آب هستند. بنابراین آب مورد نیاز گربه ها را تامین می کند. برای گربه هایی که عادت به نوشیدن زیاد آب ندارند، مناسب است. ولی ماندگاری بسیار کمی دارند. و بعد از باز شدن بلافاصله باید استفاده شود. در غیر این صورت فاسد شده و قابل استفاده نمی باشد. به علت مرطوب بودن باعث جرم دندان ها می شود.

اگر حیوان شما بعد از خوردن غذای خود به میزان توصیه شده باز هم طلب غذا کرد، از دادن غذای بیشتر خودداری کنید چون می تواند باعث چاقی و عوارض ناشی از آن شود. به جای دادن غذای اضافی باید تعداد وعده ها را افزایش داد و حجم غذا را کم کرد.

در برخی مواقع که گربه ی شما وزن مناسبی دارد و مشکل خاصی ندارد. از روش انتخاب آزاد غذا استفاده کنید. حیواناتی که تحرک بالایی دارند و کالری بیشتری نسبت به پت کم تحرک مصرف می کنند مناسب این روش هستند. همچنین حیوانی که تازه زایمان کرده و به توله ی خود غذا می دهند می توان از انتخاب آزاد استفاده  نمود. در تمام طول روز غذا را در دسترس آنها قرار دهید تا به طور کامل تغذیه کند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در سایت در تهران کجاست؟ اگر کسب و کاری در تهران دارید و قصد تبلیغات آن را دارید، می توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ویدئو را مشاهده کنید. برای درخواست ثبت سفارش نیز می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.
دکمه بازگشت به بالا