خانه و آشپزخانهلوازم خانگی

20 مدل بهترین صندلی گهواره ای یا راک پر فروش با خرید آنلاین

اولین تصویری که هنگام شنیدن اسم صندلی راک (Rocking Chair) در ذهن شما تداعی می شود چیست؟ تعجب نمی کنم اگر تصویر ذهنی شما یک صندلی چوبی در حال تکان خوردن کنار شومینه باشد که مادربزرگ روی آن نشسته و مشغول بافتنی است. صندلی راک یا صندلی ننویی، صندلی گهواره ای یا راکینگ چیر برای اکثر افراد یادآور خاطرات خوش کودکی هستند. این صندلی با تاب خوردن حسی آرامش بخش ایجاد می کند.

تاثیر صندلی گهواره ای راک بر سلامتی انسان

استفاده از صندلی های راک در کاهش اضطراب و استرس در سالمندان نقش زیادی دارد، همچنین این نوع صندلی ها به کنترل بیماری افراد دارای اختلالات روانی نیز کمک می کند. تاب خوردن متناوب روی صندلی باعث ترشح اندورفین می شود. اندورفین به القای حس خوب و آرامش در بزرگسالان و کودکان کمک می کند. در پایین تعدادی از اثرات مثبت صندلی های راک بر سلامت جسم و روان اشاره خواهد شد. پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید قهوه ساز

  • تاب خوردن موجب کاهش استرس و اضطراب می شود.
  • حرکت صندلی باعث افزایش جریان خون در بدن می شود.
  • باعث افزایش حفظ تعادل می شود.
  • باعث ایجاد آرامش در نوزادان می شود.
  • در برخی موارد می تواند باعث کاهش کمر درد شود.

قبل از خرید صندلی راک باید بدانید

  • جنس صندلی: چوب گردو، راش یا توسکا با مقاومت بالا گزینه‌ی ایده‌آلی در میان انواع صندلی راک چوبی هستند. به دلیل انعطاف خوب و قیمت مناسب در ایران بیشتر از چوب توسکا در ساخت صندلی استفاده می‌شود.
  • اتصالات: این صندلی به خاطر متحرک بودن، فشار زیادی را روی اتصالاتش تحمل می‌کند، چوب ترد قادر نیست در برابر این فشار مقاومت نماید.
  • هنگام خرید محل اتصالات را به خوبی بررسی کنید، از قدیم مرسوم بوده که اتصالات با استفاده از بَست انجام می‌شده که بهتر از چسب می‌تواند حامی صندلی شما باشد و آن را برای چند سال رفیق راه شما قرار دهد.
  • راحتی صندلی: اساساً فلسفه‌ی طراحی و ساخت صندلی گهواره‌ای برای آرامش و راحتی بیشتر است بنابراین مهمترین مولفه انتخاب و خرید آن احساس راحتی و آرامش است. راحتی آرنج‌ها روی دسته‌های صندلی حائز اهمیت است، طراحی و ساخت دقیق غلتانک‌های زیر صندلی و محاسبه‌ی دقیق نصب آنها باید کنترل شود. هرگونه کجی و اشتباه ساختاری راحتی، ایمنی و آرامش کاربر را سلب می‌کند.
  • نشیمنگاه: اگر در نشیمنگاه پارچه‌ای صندلی راک، فوم به کار رفته باشد، بایستی به نوع فوم، پارچه و راحتی آنها توجه گردد، فوم سفت و قطور حس راحتی و آرامش را از شما می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید چای ساز

محمد حسین

محمد حسین هستم یک وبستر که از سال 1386 تو متوجه شدم علاقه شدیدی به دنیای اینترنت دارم و دوست دارم توی این حوزه پیشرفت کنم یکی از سایت هایی که تو این حوزه راه انداختم بیب لند هست دلم می خواد به پیشرفت قابل توجهی این سایت رو برسونم چون هم سئو رو بخوبی بلدم هم طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا