کالای دیجیتال

بهترین پاور بانک بازار ایران برای انواع گوشی ها

ایرانی ها با یک احساس عذاب در سراسر کشور روبرو هستند. ترس از بودن بدون تلفن همراه شما است ، مانند زمانی که باتری شما از بین می رود.دستگاه های قابل شارژ می توانند هنگام خارج شدن از خانه ، شارژ بیشتری به باتری تلفن هوشمند شما اضافه کنند و خود را با باتری تنها ۲۰٪ باقیمانده از اوایل ظهر پیدا کنید.

پاور بانک بانکهای قدرت چه چیزی می توانند شارژ کنند؟

این پاوربانک ها می توانند تقریباً از هر چیز دیگری ، از تلفن هوشمند و تبلت شما گرفته تا لپ تاپ ها و کنسول بازی های قابل حمل. با این حال ، آنها در درجه اول به رسانه های قابل حمل و دستگاه های ارتباطی انجام می شوند.

  • بسیاری از آنها می توانند دستگاهی مانند تلفن هوشمند شما را چندین بار شارژ کنند.
  • بسیاری از افراد می توانند تعدادی دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند (به عنوان مثال دو تلفن هوشمند ، تلفن هوشمند و تبلت یا تبلت ، تلفن هوشمند و لپ تاپ).
  • آنها می توانند بیشتر تبلت ها و سایر دستگاه ها مانند بلندگوهای قابل حمل ، هدفون های بی سیم و دوربین های فشرده را شارژ کنند.
  • بسیاری از پاور بانک های قدرت USB-C قادر به شارژ نیستندو سوئیچ و سایر دستگاه های بازی دستی هستند.
  • برخی از مدل ها به اندازه کافی لپ تاپ های برق را تحمل می کنند ، اما توصیه می کنیم این مسئله را تنها در صورت گرفتار شدن به نقطه برق یا شارژر لپ تاپ خود فراموش کنید. در شرایط اضطراری مفید است ، اما جایگزینی برای منبع تغذیه خارجی استاندارد شما نیست.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید پرینتر

اندازه ، شکل ، وزن و ظرفیت اصلی ترین مواردی است که هنگام خرید پاور بانک باید در نظر بگیرید. یک نشانه واضح و روشن از قدرت موجود نیز مفید است ، در حالی که برخی از مدلها به جای نوارها ، نمایشگر دیجیتال را نشان می دهند (به عنوان مثال “۸۰٪ باقی مانده”).

به چه ظرفیتی نیاز دارم؟

ظرفیت ، به عنوان میلی لیتر ساعت (میلی آمپر ساعت) نشان داده شده ، نشانگر پر رنگ بودن از قابلیت های شارژ است – هرچه تعداد آن بیشتر باشد ، قدرت بیشتری نیز برای دستگاه شما می تواند قبل از اینکه پاور بانک نیز شارژ آن تمام شود ، ارائه می دهد. سعی کنید یک پاوربانک پیدا کنید که حداقل قبل از نیاز به شارژ مجدد ، تلفن هوشمند شما را به طور کامل شارژ کند ، زیرا این کار باید یک یا دو روز را به طور همزمان تحت پوشش خود قرار دهد.

پاوربانک ها می توانند از یک بار شارژ (۳۰۰۰mAh) تا بیش از (۲۰،۰۰۰ میلی آمپر ساعت) متغیر باشند و اکثر جدیدترین تلفن های هوشمند دارای باتری با حدود ۳۰۰۰mAh هستند. پاوربانک ۱۰،۰۰۰ میلی آمپر ساعتی باید قادر به شارژ تلفن هوشمند تا سه برابر و پاوربانک ۲۰،۰۰۰ میلی آمپر ساعتی بیش از شش برابر باشد.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید اسکنر

اندازه و وزن

اندازه و وزن به طور کلی با ظرفیت میلی آمپر ساعت افزایش می یابد. در حالی که یک مدل ۲۰،۰۰۰ میلی آمپری ممکن است یک گزینه مفید به نظر برسد ، ممکن است برای جیب یا کیف شما خیلی بزرگ باشد.

اگر می خواهید تلفن خود را در یک جشنواره موسیقی یک روزه ، پیک نیک یا در یک شب تعطیل نگه دارید ، به یک مدل جیب با حداقل ۶۰۰۰-۱۰،۰۰۰ میلی آمپر ساعت نگاه کنید. شرایط دیگر ، مانند پیاده روی هایی که شما را برای چند روز از قدرت دور می کند ، ممکن است مدل های بزرگتری را طلب کند ، اما این معمولاً برای اکثر جیب ها خیلی زیاد است.

شکل و سبک

اگر قصد دارید پاوربانک را در یک کیف حمل کنید ، این مسئله خیلی مشکل نیست. با این حال ، شکل های عجیب و غریب و طرح های حجیم ممکن است برای جیب شما ناراحت کننده باشد. سعی کنید موردی را پیدا کنید که اندازه و شکل مشابهی با گوشی هوشمند داشته باشد.

چگونه دستگاه خود را به پاور بانک وصل کنم؟

اکثر بانکهای برق حداقل یکی از این ورودی های شارژ را دارند:

USB-A: درگاه مستطیلی شکل تقریباً در هر لپ تاپ ، هارد ، تلویزیون و غیره از ۱۵ سال گذشته ساخته شده است.

Micro / mini-USB: نوع USB مینیاتوری که معمولاً در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد.

USB-C: نسخه جدید و جمع و جور USB-A که قابل فهم است ، بنابراین نیازی به نگرانی درمورد راه صحیح آن نیست. این امر به دلیل اندازه و تطبیق پذیری آن ، در بین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و لپ تاپ جایگاه خوبی کسب می کند.

Wireless: تعداد کمی از مدل ها با قرار دادن تلفن هوشمند خود در پاوربانک ، به شما شارژ می کنند. برای این کار باید تلفن شما از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی کند.

سیستم عامل USB که در زیر سطح کار می کند ، به ورودی ها می گوید که چه کاری انجام دهید ، برای مثال چقدر داده ، قدرت و سرعت از طریق کابل قابل اجرا است. این شامل “شارژ سریع” است که یک ویژگی محبوب در بانکهای قدرت است.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید موس 

فست شارژ چیست؟

برای شارژ سریع یک دستگاه ، به سه چیز نیاز دارید:

  • یک پاور بانک سازگار
  • یک کابل سازگار
  • دستگاهی که شارژ سریع را می پذیرد

 

مشخصات دستگاه خود را در وب سایت سازنده بررسی کنید تا شارژ سریع داشته باشد یا خیر. اگر این اطلاعات در دسترس نباشد ، و اگر از یک دستگاه کم مصرف با اجزای سطح ورودی یا مدل قدیمی تر استفاده می کنید ، می توان فرض کرد که شارژ سریع ندارد.

چه مدت یک پاور بانک برای شارژ دستگاه من زمان نیاز دارد؟

اکثر مدل ها می توانند یک دستگاه استاندارد ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی مانند تلفن هوشمند را در طی ۹۰ دقیقه شارژ کنند. دیگر پرچم قرمز است. زمان شارژ شدن پاوربانک به اندازه مسئله مهم نیست ، زیرا می توانید آن را در یک شب متصل کنید ، اما به طور کلی سریعتر بهتر است.

برای اینکه یک پاوربانک بتواند دستگاه شما را شارژ کند ، چند مورد با هم هماهنگ هستند. خروجی پاوربانک باید شرایط دستگاه مورد نظر خود را شارژ کند. تلفن های هوشمند می توانند جریان کمی را شارژ کنند ، تبلت ها نیاز به تعداد بیشتری دارند ، در حالی که لپ تاپ ها و کنسول های دستی دوباره به مقدار بیشتری نیاز دارند.

اگر خروجی مطابق خواسته های دستگاه باشد یا از آن فراتر رود ، در هنگام استفاده شارژ می شود. اگر خروجی از نیازهای دستگاه برآورده شود یا فقط کوتاه بیاید ، به آرامی عمر باتری را افزایش می دهد ، اما در طول استفاده شارژ نمی شود. در این حالت ، پاوربانک دستگاه را شارژ می کند ، نه شارژ. اما در صورت خاموش بودن دستگاه شارژ می شود.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کیس کامپیوتر

آیا به USB-C نیاز دارم؟

USB-C یک اتصال استاندارد است که طی یک سال گذشته به تعدادی از دستگاه ها راه پیدا کرده است. از لحاظ بصری ، این یک نسخه کم حجم از USB-A با گوشه های گرد است. این دو ویژگی جالب در رابطه با پاور بانک ها (علاوه بر اتصالات قابل شیب آن) اضافه می کند:

  • این می تواند از دو جهت شارژ ارسال کند.
  • این شارژ سریع را پشتیبانی می کند.

مانند یک درگاه شارژ USB-A ، USB-C تنها در صورتی کار می کند که شرایط فوق الذکر تنظیم شود. با این حال ، شما همچنین باید آن را به یک دستگاه دارای USB-C وصل کنید. اگر مالک آن نیستید ، پول خود را در یک پاوربانک USB-C تلف نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا