ورزش و سفر

18 مدل بهترین عصای کوهنوردی مقاوم و محبوب + خرید اینترنتی

از آنجایی که مدتی است علاقه مند به خرید عصای کوهنوردی برای کوه نوردی هستید، من فقط نکات درستی برای خرید شما دارم. قبل از شروع، باید بدانید که گزینه های زیادی برای بهترین عصای کوهنوردی در قیمت های مختلف و عملکردهای مختلف وجود دارد. با همه این گزینه ها می توان گیج کننده شد. بنابراین، برای مرتب‌سازی همه ویژگی‌ها برای راحتی ذهن، در اینجا توضیح هر یک آمده است:

 وزن عصا

یکی از مهم ترین ویژگی های خرید عصای کوهنوردی وزن آنهاست. مهم است که عصا های سبک بخرید تا سفر کمی راحت تر شود. مطمئن شوید که عصا ها برای جابجایی سنگین نباشند و ساختار سبکی داشته باشند.

با صدای بلند

این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما صدای بلندعصا های کوهنوردی تمام هدف ساکت نگه داشتن همه چیز برای شکار را شکست می دهد. معمولاً عصا های کوهنوردی هنگام به هم زدن یا هنگام بالا رفتن صداهای زیادی تولید می‌کنند. بنابراین، مطمئن شوید که عصا هایی را خریداری می کنید که جلوه صوتی را به حداقل می رساند.

نکته حرفه ای: اگر عصا های بلند را پیدا کردید، می توانید با چسباندن نوار مخفی به کل بدن، صدا را به حداقل برسانید. این صدا را به حداقل می رساند.

عصا 3 پله

اگر پاهای کوتاهی دارید یا در بالا رفتن از درختان مبتدی هستید، بهتر است عصا سه پله بخرید. عصای کوهنوردی 3 پله ای به شما اطمینان و ثبات بیشتری در هنگام بالا رفتن می دهد. اما اگر شما یک کوهنورد پیشرفته هستید، نیازی به جستجوی یک عصا 3 مرحله ای ندارید.

 بدون پیچ و مهره / قطعات متحرک اضافی

سعی کنید عصا های کوهنوردی را با حداقل پیچ و مهره یا قطعات متحرک پیدا کنید. اولاً، آنها ممکن است فانتزی و پر از ویژگی ها به نظر برسند، اما کیفیت ماندگاری عصا ها را کاهش می دهند. ممکن است لازم باشد بارها و بارها آنها را تعمیر یا تعویض کنید. بنابراین، عصا ها را با کمترین پیچ و مهره و قطعات متحرک خریداری کنید

 برای همیشه ماندگار است

در مورد عصا های باکیفیت ماندگار صحبت می کنیم، باید تعدادی چوب پایدار با کیفیت خوب پیدا کنید. عصاهایی که پله‌های پلاستیکی به آن‌ها وصل شده‌اند، پایدار نیستند، بنابراین حتماً از آن‌ها اجتناب کنید و آن‌هایی را که به جای اتصال با پیچ و مهره‌ها به عصاها جوش داده می‌شوند، ترجیح دهید.

همه کاره

تطبیق پذیری مهمترین چیز برای خرید عصای کوهنوردی نیست. اما اگر بودجه مناسبی برای این کار داشته باشید، می تواند کمک زیادی به شما کند. عملکردهای بیشتر می تواندعصا ها را در دسترس تر و راحت تر کند. به عنوان مثال، میله ها می توانند ویژگی هر پله را به همراه داشته باشند که در صورت نیاز 180 درجه به چپ یا راست بچرخد، یا پله های برگشت پذیر بالا و پایین رفتن را آسان می کند.

 عرض پایه پا 

مطمئن شوید که عصا ها را با عرض کافی از پا خریداری می کنید تا جای پای خوبی برای ثبات و آرامش من داشته باشید، اگر فکر می کنید فضای کافی بین میله و درخت وجود ندارد، پاهای خود را در 45 درجه قرار دهید که به شما کمک می کند.

 ساخت و ساز محکم 

اطمینان حاصل کنید که میله ها و تمام قطعات آنها ساختار محکمی داشته باشند زیرا با گذشت زمان ممکن است قطعات شروع به خم شدن کرده و شکل خود را از دست بدهند.

مستقیماً روی کوله پشتی نصب شود

تعدادی عصای کوه نوردی در بازار موجود است که می تواند روی کوله پشتی کوهنوردی  خود نصب شود. عصا هایی که مستقیماً کوله = را متصل می کنند ترجیح داده می شوند زیرا بار اضافی برای حمل وجود ندارد و زمان تنظیم بسیار کمتر است.

 هیچ گونه لرزشی ایجاد نمی کند 

اطمینان حاصل کنید که در هر دو شرایط هیچ گونه لرزشی در عصا های کوهنوردی وجود ندارد. صاف و متمایل این باعث لغزش شما می شود و ممکن است باعث آسیب شود. بنابراین، برای جلوگیری از این همه بررسی کنید که آیا لرزش دارد یا نه.

 تسمه های اکستنشن

خوب است که یک تسمه اکستنشن روی عصا های کوهنوردی داشته باشید زیرا پشتیبانی و ثبات بیشتری را فراهم می کند.

 در جنگل رنگ عصا را ترکیب کنید

معمولا عصا های موجود در بازار رنگ جنگلی دارند (یعنی ترکیب رنگ ها). اما گاهی اوقات آنها در رنگ مشکی خالص یا خاکستری نیز موجود هستند. بنابراین بهتر است چیزی داشته باشید که بتواند ترکیب شود اما ضروری نیست زیرا همیشه می توانید آنها را سفارشی کنید تا خنثی تر شوند.

آسان برای مونتاژ

اگر به دردسر و اتلاف وقت نمی‌خواهید، بهتر است روی تعدادی عصاهای کاربرپسند و آسان برای مونتاژ سرمایه‌گذاری کنید.

 تمیز کردن آسان

اگر عصا هایی بخرید که به راحتی کثیف می شوند، پاکسازی پس از شکار یک کابوس خواهد بود. روی چیزی سرمایه گذاری کنید که تمیز کردن آسان باشد و عصبانی نشود و یخ روی پله های آن گیر نکند.

 همراه با راهنمای دستورالعمل

اگر مبتدی هستید، اگر چیزی را با راهنمای دستورالعمل بخرید، واقعاً مفید خواهد بود. هنگام شروع شکار با راهنمای دنبال کردن قدم به قدم بسیار کمک می کند.

دارای ویژگی های ایمنی است

هر چه امکانات ایمنی بیشتر باشد بهتر است. هرگز اقدامات احتیاطی کافی برای انجام هر کاری وجود ندارد. بنابراین، عصا هایی را خریداری کنید که ویژگی های ایمنی بیشتری دارند.

ارزان یا گران 

هنگام خرید عصای کوهنوردی، محدوده های شاهزاده زیادی وجود دارد. دلتنگ قیمت های بالا نشوید که اعتبار و کیفیت عصا ها خواهد بود. یا این واقعیت که برای ارزان ترین نسخه صدق می کند زیرا ارزش این همه هزینه را ندارد. زیرا ممکن است گران ترین محصول برای شما مناسب نباشد. به ویژگی هایی که به بهترین وجه برای شما مناسب است نگاه کنید. از طرف دیگر، ارزان ترین نسخه را نیز انتخاب نکنید، زیرا این سرمایه گذاری در زمان یکسان است و ارزش تمام صرفه جویی و فکر شما را دارد.

مونتاژ پر سر و صدا

سازندگان معمولاً به این واقعیت توجه نمی کنند که نصب عصا های کوهنوردی می تواند بسیار پر سر و صدا و زمان بر باشد. صدا می تواند طعمه را بترساند. بنابراین، یک لحظه به سر و صدای کل دنده توجه کنید

نتیجه

شما باید تمام فاکتورهایی را که در بالای عصا های کوهنوردی عالی آورده شده در نظر بگیرید. اما همچنین توجه داشته باشید که همه تولیدکنندگان همه چیز را در یک بسته ارائه نمی کنند. و ممکن است بودجه ای برای عصا های “عالی” نداشته باشید. بنابراین باید نیازها و نیازهای خود را اولویت بندی کنید و همه عوامل دیگر را در نظر بگیرید و بهترین ها را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در سایت در تهران کجاست؟ اگر کسب و کاری در تهران دارید و قصد تبلیغات آن را دارید، می توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ویدئو را مشاهده کنید. برای درخواست ثبت سفارش نیز می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.
دکمه بازگشت به بالا