12 برند معتبر کوله پشتی خارجی و ایرانی مقاوم وباکیفیت + خرید

کوله پشتی کوهنوردی با اندازه مناسب می تواند سفر شما را لذت بخش یا ناراحت کننده کند. کلید پیدا کردن کوله پشتی عالی، تعادل در اندازه، ویژگی ها و راحتی است. هر فردی که در یک سفر کوله‌پشتی می‌رود، نیازها، خواسته‌ها و سبک‌های بدنی متفاوتی خواهد داشت. انتخاب یک کوله پشتی برای رفع این نیازها و خواسته ها می تواند با این راهنما ساده باشد.

من هزاران بسته را در طول سالها آزمایش و تحقیق کرده ام. از سفرهای کوتاه یک روزه گرفته تا پیاده‌گردی‌های طولانی‌تر – اوج به اوج. ما همه چیز را مرور خواهیم کرد. از تناسب، مواد، ویژگی ها، و نحوه تمیز کردن و نگهداری بسته خود. اما ابتدا، بیایید به اصول اولیه کوله پشتی های پیاده روی بپردازیم. ما با اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید شروع می کنیم: کجا می خواهید پیاده روی کنید؟

برند نورث فیس

 

برند نورث فیس

این برند مطرح پوشاک ساخت آمریکا است و در سال 1968 فعالیت خود را در زمینه مد و پوشاک آغاز کرده است. این کمپانی مشهور در تهیه و تولید ساخت انواع کفش مردانه و زنانه، لباس و تجهیزات ورزشی به ویژه رشته کوهنوردی و طبیعت‌گردی فعالیت می‌کند، موسسان شرکت نورث فیس ” داگلاس تامپکینز” و “سوزی تامپکینز بل” در شهر آلامدا، کالیفرنیا هستند و در حال حاضر نیز مالکیت این شرکت در اختیار شرکت “وی‌اف کورپوریشن” می‌باشد.
تامپکینزها علاقه بسیاری به اسکی و کوهنوردی داشتند و به همین دلیل فکر ساخت لوازم مورد نیاز این تفریح هیجان‌انگیز با وسایل نظامی به ذهن آنها خطور کرد. بد نیست بدانید که این برند جهانی هنوز هم حامی ورزشکاران و علاقمندان به سفرهای سازماندهی شده به مکان‌های خطرناک و ناآشنا هستند.

شرکت کله گاوی (پکینیو)

برند Pekynew

برند Pekynew که گاهی به اختصار PKN هم نوشته می‌شود. متعلق به یک شرکت با مسوولیت محدود به نام “جین هوآ جونیو کمپین پروداکت ” است. که در سال 2005 کار تولید محصولات کمپینگ و کوهنوردی را به صورت حرفه ای آغاز کرد. تمرکز این شرکت بر روی تولید چادر و کیسه خواب کوهنوردی است. محصولات این شرکت دارای استاندارد OEM (تولید محصولات با اصالت) بوده که به همین جهت همواره حداقل استاندارد هایی را رعایت می‌کند.
این شرکت چینی که در استان شجیانگ و در شهر جین هوآ قرار دارد حدود 100 نفر نیروی مستقیم دارد که به صورت حرفه ای ساخت محصولات کمپینگ و کوهنوردی را برعهده دارند.
نکته هائز اهمیت در رزومه این شرکت اهداف و ماموریت های این برند است. که میتوان کیفیت نسبتا خوب محصولات این شرکت را در همین نکات جستجو کرد. هرچند اهدافی بسیار بلند پروازانه است. اما در حال حاضر این برند در اروپا و امریکا محصولات پر فروشی را ارائه می‌دهد.
گفتنی است رییس شرکت کله گاوی “پکینو کریس” نامدارد که علت نامگذاری برند پکینو نیز همین است.

معرفی برند میلت

 

معرفی برند میلت

نام برند میلت در دهه 30 با کیسه‌های خرید که عرضه می‌کردند معروف شد. این ایده که چند سال بعد با کوله پشتی تطبیق داده شد ، به سرعت به عنوان عاملی برای موفقیت این برند فرانسوی مطرح شد. توسعه محصولات فنی کوهستانی تصویری قوی برای برند millet به ارمغان آورد که با امضای بهترین های کوهنوردی جهان تقویت و شناخته تر شده است.
برند millet و توسعه بین سال های 1920-1950
در سال 1921، مارک و هرانس میلت، کیسه های مواد غذایی را برای مشتریان خود در فروشگاه مواد غذایی در نزدیکی شهر لیون فرانسه تولید می کردند. مشکلات سلامتی مارک و نیاز به حضور در آب و هوای سالم و طبیعت بکر، آن ها را به سمت کوه های اطراف شهر انسی کشاند. پس از مرگ او در سال 1937، هرانسه این تجارت را به دست گرفت و آن را به فرزندانش، رنه و ریموند در سال 1945 سپرد.
طراحی اولین کوله پشتی میلت
ریموند و رنه میلت جانشین والدین خود شدند و به همراه کوهنورد جوان لوئیس لاشنال کوله پشتی هایی برای کوه های بلند تولید کردند. لوئیس لاشنال به آنها کمک کرد تا اولین کوله‌پشتی‌های کوهنوردی را طراحی کنند، از جمله کوله‌پشتی که در سال 1950 برای صعود به قله آناپورنا، اولین قله 8000 متری توسط انسان استفاده شد. در 3 ژوئن، در حالی که آناپورنا 50 بر پشت خود داشتند، لوئیس لاشنال و موریس هرتزوگ آناپورنا را فتح کردند.

کوله‌پشتی آسپری

برند OSPREY

کوله پشتی آسپری (Osprey) از معتبرترین و شناخته شده ترین برندهای کوله پشتی در بازار است. کمپانی OSPREY در سال 1974 تاسیس شد. در آن زمان هر محصول تولید شده توسط این کمپانی، بوسیله دستان مالک شرکت، آقای Mike Pfotenhauer به صورت بی‌رحمانه‌ای مورد بررسی قرار می گرفت.
مایک اولین کوله پشتی را در سن 16 سالگی با کمک برادر، پدر و مادر در منزلشان در اورگان ساخت. به مرور در سال 1987 این کمپانی شروع به فروش کالاهایش به صورت عمده کرد. پس از گذشت سال ها مایک همچنان مثل گذشته بر روند تولید محصولات سختگیریش را داشته و سعی می کند تا بهترین کیفیت را به مشتری تحویل دهد.
هم اکنون کوله پشتی های آسپری (Osprey) جزء برترین کوله های بازار است. هر ساله در رده بندی های اعلام شده توسط موسسات معتبر چندین کوله از این برند در میان کوله های انتخابی به عنوان بهترین کوله پشتی های دنیا حضور دارند.

برند کلمبیا

برند کلمبیا

لباس ورزشی کلمبیا به عنوان توزیع کننده کلاه خانوادگی شروع به کار کرد. پدر و مادر گرت بویل ، پاول و ماری لامفروم ، در سال 1937 میلادی از آلمان نازی گریختند و بلافاصله یک توزیع کلاه پورتلند خریداری کردند. این شرکت به کلمبیا هات تبدیل شد ، که در نزدیکی رودخانه کلمبیا نامگذاری شده است. در سال 1948 میلادی ، گرت با نیل بویل که رئیس شرکت شد ، ازدواج کرد. کلمبیا هات با قدرت شروع به کار کردند تا تولید محصولات خود را آغاز کنند و شرکت کلمبیا هات در سال 1960 میلادی به کمپانی ورزشی کلمبیا تبدیل شد.

از سال 2001 میلادی، کلمبیا طراحان خود را با تیم هایی از کارشناسان تجارت جفت کرده است. برای رسیدن به تعرفه ها ، مالیات ها یا عوارض پایین تر. به عنوان مثال ، کلمبیا یک لایه بسیار نازک از پارچه را روی کف کفش خود اعمال می کند زیرا تعرفه های کف پارچه نسبت به کف لاستیکی پایین تر است. پارچه ظرف چند روز از بین می رود. به دلایل مشابه ، کاپشن ها ضد آب هستند. ویتنام بزرگترین تأمین کننده کلمبیا است و 25٪ کفش این شرکت در چین سرچشمه می گیرد.

برند وئوده

برند وئوده

در سال 1974 albert von dewitz شرکت vaude را پایه گذاری نمود که نام شرکت از v.d مشتق می شد.این کمپانی با تنوع تولیدات خود به چادر کوله پشتی و کیسه خواب توانست نیاز های بسیاری از کوهنوردان را برطرف نماید.

در سال 1980 شرکت vaude به بخش های جنوبی المان انتقال یافت و در انجا شروع به گسترش و رشد فراوان نمود تا جایی که در سال 1992 در حوزه تولید لباس و لوازم مورد نیاز برای دوچرخه سواران نیز وارد شد و محصولات با کیفیت را در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. این کمپانی قدرتمند در حوزه های دیگری مثل ساخت مرکز مراقبت از کودکان و کارهای خیر پیشتاز بود تا اینکه اولین مرکز مراقبت از کودکان خود را در سال 2001 تاسیس نمود .

می توان ادعا کرد که کمپانی قدرتمند vaude اولین کمپانی است که محصولات خود را بر اساس استاندارد های blue-sign (سازگار با محیط زست ) می سازد.و همه ی محصولات آن سازگاری کامل با محیط زیست را دارند. تاجایی که شرکت vaude ,WWF همکاری گسترده ای را در زمینه حفاظت از محیط زیست انجام داد.یکی دیگر از افتخارات این کمپانی ارزشمند همکاری رسمی با اتحادیه آلپاین آلمان در سال 2002 بود .

در سال 2009 مدیریت شرکت به دخترش واگذارشد.و همچنان این کمپانی تا به امروز قوی تر از سال های قبل در جهت رسیدن به اهداف والای خود پابرجاست.

برند Deuter

برند Deuter

کمپانی دیوتر به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای کوله پشتی و کیسه خواب، جای خود را در میان کوهنوردان و تمام علاقه مندان به طبیعت در سراسر جهان باز کرده است. محصولات دیوتر در ایران هم طرفداران بسیاری دارد و طبیعتگردان ایرانی استقبال زیادی نسبت به محصولات این شرکت نشان می دهند.
.اما بد نیست اندکی درباره تاریخچه این کمپانی 118 ساله آلمانی بدانیم

کمپانی دیوتر در یال 1898 توسط هانس دویتر در آگزبورگ آلمان بنا نهاده شد. این شرکت در ابتدا کیف ها و بسته های پستی طراحی می کرد. سپس با اضافه شدن طرح های مختلف کوله ها و کیف ها و چادرها، دیوتر قدم به دنیای ورزش کوهنوردی گذاشت. جالب است بدانید که اولین صعود رخ شمالی دیواره آیگر در سال 1938 با کوله های دیوتر صورت پذیرفته است. سال های جنگ جهانی، ارتش آلمان از امکانات دیوتر در جهت اهداف نژاد پرستانه خود استفاده کرد.
در سال 1953، هرمن بول، هیمالیانورد اسطوره ای آلمانی، با تجهیزات دیوتر موفق به اولین صعود قله نانگاپاربات شد.
رفته رفته نوآوری های دیوتر در زمینه تولید کوله و کیف، شهرت این کمپانی را جهانی ساخت. در سال 1972، دیوتر طراح و تولید کننده کلیه کیف های تیم المپیک آلمان بود. در سال 1984، دیوتر طراحی سیستم aircomfort را انجام داد و دنیای سیستم های پشت کوله ها را متحول کرد.

جایی که شما پیاده روی خواهید کرد

این اولین چیزی است که باید تصمیم بگیرید. هر چند زیاد درگیر این قسمت نشوید. بسیاری از کوله‌گردان‌ها برای رفع نیازهای پیاده‌روی‌های کوتاه یا طولانی، بسته‌های متعددی را در اختیار دارند. با دانستن اینکه کجا و چه مدت پیاده روی خواهید کرد، این است که چگونه در مورد ظرفیت کوله پشتی تصمیم می گیرید .

یک کوله پشتی بزرگ تر دارای بندهایی است که برای انتقال بیشتر وزن روی باسن شما طراحی شده است. وزن حدود 20 درصد روی شانه ها و 80 درصد روی باسن شما احساس می شود.

این کوله پشتی های پیاده روی برای سفرهای طولانی تر طراحی شده اند. می‌توانید همه چیزهایی را که برای چند روز نیاز دارید در مسیر پیاده‌روی بیاورید.

سادگی

بسته های فریم لس طراحی با ویژگی های کمتری خواهند داشت. زیپ و محفظه کمتر اگر این ویژگی‌ها مورد نیاز نباشند، به این معنی است که چیزهای کمتری خراب می‌شوند یا در بسته می‌شکنند. موجودی چیزهایی که واقعاً در یک سفر آخر هفته مورد نیاز است را تهیه کنید و ببینید آیا به همه آن جیب ها نیاز دارید یا خیر.

اندازه

به طور معمول یک کوله پشتی بدون قاب کوچکتر از یک کوله پشتی کوهنوردی با قاب بزرگ است. آنها از کوله پشتی های کوچک 20 لیتری (لیتری) تا بزرگتر 55 لیتری متغیر هستند. با فضای کمتر، تمرکز بر موارد مورد نیاز آسان خواهد بود.

اگر کوله پشتی قاب داخلی 70 لیتری خود را برای آخر هفته بیرون بیاورم، معمولاً احساس می کنم باید تمام آن فضا را پر کنم. در مورد بسته بدون فریم اینطور نیست زیرا فضای کمتری وجود دارد، من فقط آنچه را که لازم است می‌آورم.

چه ویژگی هایی را در کوله پشتی پیاده روی باید جستجو کنم

یکی از راه‌هایی که تولیدکنندگان بسته‌ها را متمایز می‌کنند، ویژگی‌ها است. ترجیحاً همه این ویژگی‌ها را داشته باشیم، اما گاهی اوقات باید برای وزن و هزینه فداکاری کرد. صرف نظر از اینکه چه کوله‌پشتی را انتخاب می‌کنید، برخی از ویژگی‌ها ضروری هستند. هر کوله پشتی ای که تصمیم گرفتید باید این ویژگی ها را داشته باشد.

ویژگی های ضروری کوله پشتی

  • کمربند ران با طول قابل تنظیم/تعویض –  من کوله پشتی بدون کمربند باسن قابل تنظیم نمی خریدم. قرار نیست برای همیشه یک سایز باشید، فقط خوردن یک وعده غذایی بزرگ و سپس گذاشتن کوله پشتی باعث سفت شدن کمربند باسن می شود. در طول پیاده‌روی‌های طولانی، من اغلب وقتی شروع به احساس ناراحتی می‌کنم کوله‌ام را تنظیم می‌کنم.
  • جیب‌های بطری آب کناری –  با یک جیب برای بطری آب، حتی با مثانه داخلی، ارزش آن به راحتی قابل مشاهده است. فقط از نوشیدن آب خسته شده اید، مقداری نوشیدنی پودری را در یک بطری آب مخلوط کنید زیرا تمیز کردن آنها راحت تر از مثانه داخلی است.
  • باربرها –  این تسمه ها را محکم می کند تا قسمت بالایی کوله پشتی  کمی به پشت شما نزدیک شود. اینها فقط برای هر بسته ای بزرگتر از یک روز ضروری هستند. این نیز چیزی است که باید در طول پیاده روی تنظیم شود تا راحت تر باشد.
  • جیب کشدار عقب –  یک جیب سریع برای انداختن بادگیر یک ویژگی مفید است. کوله پشتی چند روزه بزرگ فعلی من یکی ندارد و من این ویژگی را از دست داده ام. بسته بعدی من باید این را داشته باشد.
  • مخزن آبرسانی مثانه –  یک جرعه سریع آب هنگام راه رفتن راحت است. رسیدن به یک بطری آب در کنار بسته باعث می شود گام بردارید و ریتم شما کاهش یابد.

ویژگی های اضافی که ضروری نیستند

اینها برخی از ویژگی هایی است که باید به آنها توجه کرد، اما اگر آنها در کوله پشتی نباشند، آنقدرها هم مهم نیست. این ویژگی ها برای شما هستند که باید تصمیم بگیرید که آیا باید داشته باشید یا نه.

  • جیب های کمربند باسن –  این جیب ها بسیار کوچک هستند و به هر حال چیز زیادی در خود جای نمی دهند. اگر به داشتن این جیب ها عادت دارید، می توانم بفهمم که چرا باید داشته باشید.
  • تکه پشتی دارای تهویه –  برای یک کوله پشتی پیاده روی بزرگ، این باید گنجانده شود. پیاده روی بیش از سه روز در هوای گرم می تواند کمر شما را به هم بزند. برای بسته های کوچکتر، آنها مورد نیاز نیستند.
  • تنه با طول قابل تنظیم –  بسته‌های چند روزه گران‌تر شامل تنظیم طول تنه می‌شوند. این یکی از ویژگی‌هایی است که معمولاً فقط یک بار با کادر خود تنظیم می‌کنید، سپس هرگز دوباره تغییر نمی‌کنید.
  • درب شناور  اینها درب های بالایی قابل جدا شدن هستند که از کوله پشتی پیاده روی جدا می شوند و می توانند به عنوان یک بسته روزانه استفاده شوند. من از این ویژگی استفاده می‌کنم، اما بعد از راه‌اندازی کمپ، متوجه می‌شوم که از یک کیسه خشک با بند به عنوان کیف پیاده‌گردی روزانه استفاده می‌کنم.
  • نگهدارنده میله های کوهنوردی –  بسیاری از بسته های کوله پشتی با این بسته ها عرضه می شوند زیرا تنها چند تکه پارچه هستند که در کیف دوخته شده اند. اگر همیشه از میله های کوهنوردی استفاده می کنید، می توانم متوجه شوم که چرا این ویژگی ضروری است.
[WPSM_AC id=7523]

محمد حسین

محمد حسین هستم یک وبستر که از سال 1386 تو متوجه شدم علاقه شدیدی به دنیای اینترنت دارم و دوست دارم توی این حوزه پیشرفت کنم یکی از سایت هایی که تو این حوزه راه انداختم بیب لند هست دلم می خواد به پیشرفت قابل توجهی این سایت رو برسونم چون هم سئو رو بخوبی بلدم هم طراحی سایت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا