آشپزخانهلوازم خانگی

بهترین مدل پرده پذیرایی و معرفی آن ها 1402

زیبایی و انتخاب پرده مناسب

زیبایی پرده ها با نحوه جمع کردن، چین ها و میزان آویختگی آنها ارتباط مستقیم دارد. متراژ پرده ها حداقل باید دو برابر عرض پنجره باشند. حتی اگر بیش تر مواقع آن ها را به صورت جمع نگه دارید. همچنین پرده باید به اندازه کافی بلند باشد. اگر می خواهید شیک و زیبا به نظر برسد، آن را بلندتر انتخاب کنید تا روی زمین را بگیرد و اگر می خواهید تمیز جلوه کند، بهتر است تا نزدیک زمین باشد. اما هرگز نباید ارتفاع پرده بلندتر از این دو حالت باشد. یادتان باشد پرده های خیلی کوتاه ناقص به نظر می رسند. بنابراین بهتر است پارچه را بلندتر انتخاب کرده و برای کوتاه تر شدن پایین پرده را تو بگذارید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید تخت خواب

آویزها و اکسسوری های پرده هم نقش مهمی در زیبایی آن دارند. چوب پرده یکی از این اکسسوری ها است. در تهیه چوب پرده سعی کنید خلاق باشید. میله های طلایی که برای پرده های پذیرایی و رسمی استفاده می شوند اگرچه زیبا هستند اما کمی قدیمی شده اند. قاب پنجره ها هم همین طور. می توانید نگاهی به مجلات دکوراسیون بیندازید و یک چوب پرده متفاوت انتخاب کنید و سفارش دهید برایتان بسازند.

میله ای شبیه شاخه درخت با چند پرنده کوچک که روی آن نشسته اند، یک تکه چوب خشک و فرم دار از درخت یا طرح های آبستره و انتزاعی مثل حلقه های نگاتیو، چرخ دنده های متصل بهم یا موجی که روی آن ماهی ها نشسته اند، ایده های خوبی برای نشیمن، اتاق خواب یا اتاق کار به نظر می رسند. میله پرده باید با بقیه وسایل اتاق هماهنگ باشد.بست ها و سر میله های پرده ممکن است جزیی به نظر برسند اما وقتی روی میله قرار می گیرند، جلوه پرده را کامل می کنند.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید جارو شارژی

در خانه هایی که چیدمان اشرافی و سلطنتی دارند مدل پرده برای پذیرایی مدل های شیک و دوخته شده با پارچه های گران قیمتی از ابریشم و مخمل و حریر است که به شکوه و جلال این خانه ها می افزاید. این مدل پرده ها که اغلب آنها را به عنوان مدل پرده سلطنتی می شناسیم گزینه بسیار مناسبی برای خانه های اصیل ایرانی محسوب می گردند.

سوالات متداول قبل از خرید پرده

چه طرحی از پرده را انتخاب کنم؟

با انتخاب طرح‌های جذاب به اتاق انرژی بدهید. اتاق‌های ساده را می‌توان با پرده‌های طرح‌دار یا چاپ شده تغییر داد. انتخاب طرحی که رنگ‌های متضاد با مبلمان و دیوارهای اتاق دارند، می‌تواند انرژی بیشتری ایجاد کنند. این طرح‌ها یک اتاق ساده را بسیار جالب‌تر جلوه می‌دهند. با انتخاب طرح‌های دارای خطوط عمودی، در یک اتاق با سقف پایین، ارتفاع اتاق بیشتر به نظر می‌رسد.اتاق‌های رسمی بهتر است که با پرده‌های سنگین و چاپی پوشانده شوند. این پرده‌ها جلوه‌ای چشمگیر ایجاد می‌کنند.

چه سبک پرده ای باید استفاده کنیم؟

سبک پرده را با دکوراسیون اتاق هماهنگ کنید. پرده‌ها بر دکور اتاق تأثیر زیادی می‌گذارند. برای فضاهای مدرن و راحت از پرده‌های نازک و ساده استفاده کنید. در اتاق‌های رسمی باید از پرده‌های چند لایه یا ضخیم استفاده شود. سبک پرده را با توجه به دکوراسیون اتاق انتخاب کنید. مثلا اگر دکوراسیون اتاق شلوغ است، رنگ پرده را متناسب با طرح کاغذ دیواری انتخاب کنید. همچنین از پرده تک رنگ استفاده کنید. باید در نظر بگیرید که به پرده‌های تزئینی نیاز دارید یا پرده‌های اتاق شما حالت کاربردی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در سایت در تهران کجاست؟ اگر کسب و کاری در تهران دارید و قصد تبلیغات آن را دارید، می توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ویدئو را مشاهده کنید. برای درخواست ثبت سفارش نیز می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.
دکمه بازگشت به بالا