آشپزخانهلوازم آشپزخانه

خرید 20 مدل بهترین مارک کتری و قوی {ایرانی یا خارجی} پرفروش

از آن جایی که خیلی از ما ایرانی ها دیدیم یا حتی خودمان علاقه زیادی به چای داریم حتی برای بعضی ها تبدیل به یک عادت روزانه شده است(مثلا خونه مادربزرگ من همیشه سماور برقی روشن وچای آماده هست). دم کردن یک چای دل نشین وآرامش بخش دارای شرایط خاصی است که یکی از این شرایط داشتن لوازم مخصوص و مناسب آن است. با پیشرفت تکنولوژی چای ساز برقی یا سماور برقی آمده اما بیشتر ایرانی ها هنوز اعتقاد دارند کتری و قوری روی گاز چای خوش طعم و خوش عطر تر می شود

انتخاب بهترین قوری:

بهتر است از انواع قوری استفاده کنید که دسته هم جنس بدنه دارند بطور مثال قوری شیشه ای، دسته ای هم جنس از شیشه داشته باشد. بخاط داشته باشید که شیشه و فلز، جزو مواد رسانا هستند و باید برای بلند کردن آن‌ها از روی حرارت، از دستگیره استفاده کنید.

قوری‌های چینی و سرامیکی هم گزینه‌های خوبی برای خرید هستند، به شرط آنکه شما آن‌ها را با کش های مخصوصی که درب قوری را به دسته آن وصل می‌کند، آماده مصرف کنید تا هر ماه یا هر هفته مجبور به خریدن درب قوری نشوید! همچنین اگر از ناراحتی مچ دست رنج می‌برید، بهتر است قوری‌هایی را انتخاب کنید که شیرشان کمی به سمت پایین انحنا دارد و برای ریختن چای، نیازی نیست که دستتان را بیش از اندازه خم کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید قهوه و اسپرسوساز

انتخاب بهترین کتری:

برای خرید کتری آن دسته ای که منفذی برای خروج بخار آب روی درشان وجود داشته باشد مناسب تر است اگر این منفذ روی در کتری نباشد، همه بخار آب به راحتی از لوله کتری خارج نمی‌شود و در نتیجه، آب روی شعله سر می‌رود و باعث خاموش شدن آن می‌شود.

کتری‌ها عمدتأ دونوع هستند، منظور از کتری گازی همان‌هایی است که بر روی گاز قرار گرفته و از انرژی گاز برای جوش آوردن آب استفاده می‌کنند. در نتیجه اگرچه از نظر انرژی مصرفی مقرون به صرفه ترند، اما زمان بیشتری را برای درست کردن چای صرف می‌کنند.

در بعضی از این کتری‌ها شیر خروجی آب در کنار کتری بوده که برای پر کردن فنجان یا لیوان باید حتماٌ قوری را برداشته و کتری را بلند نمود. در کتری‌های دیگر شیر در قسمت جلو قرار گرفته که استفاده از آن راحت تر بوده و برای پر کردن ظروف نیازی به بلند کردن کتری نیست.

هنگام خریدن کتری توجه کنید، انواعی که یک درپوش فلزی توری مانند، علاوه بر درپوش اصلی دارند را انتخاب کنید. این طوری می‌توانید به راحتی قوری‌تان را در هر اندازه ای که باشد، برای دم کشیدن چای بالای کتری قرار دهید و نگران واژگون شدن اش نباشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید صندلی راک یا گهواره ای

خرید کتری‌های سوت دار، یعنی انواعی که پس از جوش آمدن آب، سوت می‌کشند هم برای افرادی که مشغله کاری‌شان زیاد است و وقت انتظار کشیدن برای پی بردن به زمان جوشیدن آب را ندارند، مناسب به نظر می‌رسد.

بهتر است که دسته کتری در بالای آن قرار داشته باشد زیرا دسته کتری‌هایی که به بدنه‌شان چسبیده، خیلی داغ می‌شود و ممکن است باعث سوختگی انگشتان دست یا رها کردن کتری و پاشیده شدن آب داغ روی بدن افراد شود.

انتخاب کتری‌هایی با دسته چوبی هم می‌تواند مناسب‌ترین و کم خطرترین انتخاب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در سایت در تهران کجاست؟ اگر کسب و کاری در تهران دارید و قصد تبلیغات آن را دارید، می توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ویدئو را مشاهده کنید. برای درخواست ثبت سفارش نیز می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.
دکمه بازگشت به بالا