خانه و آشپزخانهلوازم خانگی

18 مدل بهترین دست خشک کن سرویس بهداشتی اداری و تجاری

همیشه ما برای خشک کردن دست بعد از سرویس بهداشتی از حوله استفاده می کنیم اما باید بدونیم که در بیشتر کشور ها از دست خشک کن برای راحتی بهتر استفاده می کنن در ایران هم در بعضی خانه ها وجود داره،باید بدونیم باوجود آمدن بیماری کرونا دست خشک کن از حوله بهتر هست چون دیگه از حوله ای که قبلا کسی در خونه استفاده کرده رو برنمیداریم و هم با گرما دادن به دست کمک به کشتن  زودتر میکروب ها می کنیم البته این نظر شخصی سایت ما هست.

راهنمای خرید دست خشک کن

دست خشک کن های اتوماتیک جهت خشک کردن دست بصورت مکانیزه کاربرد دارند و در سرتاسر دنیا از دست خشک کن های برقی به عنوان وسیله ای رفاهی جهت ارتقای بهداشت و عدم انتشار آلودگی  استفاده می‌گردد. دست خشک کن ها از نظر سیستم شروع عملکرد به دو دسته تقسیم می‌گردند :

  • دستی :با فشردن شستی به مدت زمان دستگاه به مدت زمان معینی شروع به کار نموده و سپس خاموش می‌گردد  ( این خشک کن معمولا به عنوان مو خشک کن در حمام ها و استخر های عمومی نصب می‌گردد چون در این مکانها امکان کارکرد با چشمی وجود ندارد
  •  ب) اتوماتیک: با نزدیک بردن دست به چشمی دستگاه دست خشک کن شروع بکار نموده و پس از دور شدن دست دستگاه خاموش می‌گردد . جهت مشاهده  کلیه دست خشک کن ها به همراه قیمت به صفحه دست خشک کن مراجعه نمایید .

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید گوشت کوب برقی

مزایای دست خشک کن

دست خشک کن دارای مزایای بسیار ویژه ای است که اگر بخواهیم به برخی از این موارد اشاره کنیم، می توانیم ابتدا این مورد را در نظر داشته باشیم که استفاده از این دستگاه سبب کاهش و صرفه جویی در مصرف دستمال کاغذی می شود، کم حجم و کم صدا می باشد، دارای سنسورهای محافظ موتور می باشد و در برابر آب پاشیدن نیز بسیار مقاوم است.

استفاده از این دستگاه در مکان های عمومی به طور مثال در هتل ها و رستوران ها و اداره ها سبب افزایش بهداشت فردی وعمومی می شود. شما می توانید علاوه بر مکان های عمومی در منازل خود نیز از انواع این دستگاه استفاده کنید. ابتدا بهتر است مزایا و معایب آن ها را بسنجید و سپس با توجه به شرایط خود یکی از مدل های آن را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید صندلی راک یا گهواره ای

معایب دست خشک کن

این دستگاه علاوه بر داشتن مزایای ویژه، دارای معایبی نیز هست. تحقیقات انجام شده نشان داده اند که این دستگاه ها کمتر می توانند رطوبت دست را از بین ببرند. به طوریکه دستمال کاغذی ۹۰ درصد رطوبت دست ها را از بین می برد ولی این دستگاه فقط توانایی این را دارد که ۴۰ درصد رطوبت دست ها را از بین ببرد.

مشکل دیگردر ارتباط با این دستگاه این است که برخی افراد به مدت کافی دستان خود را در معرض آن قرار نمی دهند که ممکن است همین عامل نیز در خشک کردن رطوبت دست ها تأثیرگذار باشد. پس بهتر است با شیوه ی استفاده ی دقیق آن نیز آشنا شوید. بنابر تحقیقاتی که در برخی مراکز بهداشتی انجام شده است.

عده ای از محققان ادعا کرده اند که این دستگاه می تواند از جوانبی برای آلودگی محیط نیز خطرناک باشد. البته تحقیقات برای بررسی بیشتر در این مورد ادامه دارد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا