کالای دیجیتال

36 مدل بهترین تلفن بی سیم بازار 1401 {پاناسونیک،آلکاتل}

تلفن های بی سیم را از کجا بخریم؟

می‌توانید یک تلفن بی‌سیم جدید را از اکثر خرده‌فروش‌های بزرگ لوازم الکترونیکی تهیه کنید، و اگر از فروشگاه‌ها بازدید می‌کنید، اغلب مدل‌های نمایشگر دارند که می‌توانید آن‌ها را آزمایش کنید تا ببینید چه حسی دارید، دکمه‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند یا نه.

چگونه بهترین تلفن بی سیم را انتخاب کنیم

هنگام انتخاب تلفن بی سیم، طیف وسیعی از امکانات وجود دارد. تلفن های ساده ای وجود دارند که برای مواقع اضطراری عالی هستند و سیستم های پیچیده ای وجود دارند که می توانند به یک تجارت کوچک اضافه شوند. هر چیزی که می‌خواهید خرید کنید، اینها مواردی هستند که باید در نظر داشته باشید.

قیمت
یک تلفن بی‌سیم معمولی می‌تواند کمتر از 20 دلار قیمت داشته باشد، اما ویژگی‌هایی مانند منشی تلفنی، شناسه تماس گیرنده مکالمه و برق پشتیبان اضطراری قیمت را افزایش می‌دهد. برای برقراری و دریافت تماس ساده، یک تلفن ارزان قیمت کاملاً کار می کند. اما اگر چیزی زیباتر با ویژگی‌های کاربری آسان مانند جک هدست یا اتصال بلوتوث می‌خواهید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

تعداد

گوشی‌ها اکثر سیستم‌های تلفن بی‌سیم قابل ارتقا هستند، بنابراین می‌توانید با اتصال به پایه اصلی از طریق جک تلفن، چندین گوشی را در یک خط داشته باشید. گوشی ها همراه با خرید اولیه شما ارائه می شوند، اما می توانید برای گسترش سیستم خود، گوشی های جانبی جداگانه خریداری کنید. محصولاتی که ما آزمایش کردیم می توانند در مجموع 5 تا 12 گوشی داشته باشند. اگر می خواهید، می توانید در هر اتاق خانه خود یکی از آن ها را نگه دارید. گوشی های اضافی معمولا با پایه شارژ مخصوص به خود عرضه می شوند.

خطوط تلفن پشتیبان برق
هنوز هم در صورت قطع برق کار می‌کنند، اما بسیاری از تلفن‌های بی‌سیم فاقد هرگونه ویژگی برق پشتیبان هستند، که برقراری تماس را برای شما غیرممکن می‌کند. اگر مکرراً قطع برق دارید یا اگر یک تلفن همراه شارژ شده به عنوان گزینه پشتیبان در مواقع اضطراری ندارید، به دنبال تلفنی باشید که باتری پشتیبان اضطراری دارد.

ویژگی‌ها و تنظیمات
ویژگی‌هایی مانند موقعیت مکانی گوشی، عملکرد دستگاه مخابره داخل گوشی، شناسه تماس گیرنده، صفحه‌نمایش با نور پس‌زمینه و بلندگو در همه تلفن‌هایی که آزمایش کردیم، استاندارد هستند. سایر ویژگی‌ها، مانند منشی تلفن داخلی، جک هدست یا شناسه تماس گیرنده مکالمه نیز می‌توانند بسیار مفید باشند، به ویژه برای دفاتر خانگی.

تلفن‌هایی مانند Panasonic KX-TG7875S دارای ویژگی‌ها و تنظیمات قابل تنظیم هستند، از جمله یکپارچه‌سازی تلفن همراه و مسدود کردن تماس. این تلفن ها برای تجارت عالی هستند، اما ممکن است برای یک تلفن خانگی ساده کمی بیش از حد باشند.

بهترین تلفن های بی سیم چگونه کار می کنند؟

سیستم‌های تلفن بی‌سیم همگی از یک شکل مشابه پیروی می‌کنند: یک پایه اصلی متصل به سوکت تلفن و یک یا چند گوشی که به صورت بی‌سیم به پایه متصل می‌شوند. اساساً تلفن های بی سیم فناوری های سنتی تلفن و رادیو را با هم ترکیب می کنند. پایه به عنوان یک فرستنده/گیرنده و مترجم عمل می کند و سیگنال ها را بین پایه، گوشی و خط تلفن ارسال و دریافت می کند.

اکثر تلفن‌های بی‌سیم، از جمله تمام تلفن‌هایی که آزمایش کردیم، اکنون با فناوری DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) 6.0 کار می‌کنند. تفاوت این نوع گوشی ها با سایر گوشی ها (تلفن های 2.4 گیگاهرتز و 5.8 گیگاهرتز) شامل برد بهتر، کیفیت صدای بهتر و تداخل کمتر است، زیرا از باند فرکانسی استفاده می کند که به طور خاص برای استفاده از تلفن های بی سیم در نظر گرفته شده است.

تلفن های بی سیم در مقابل تلفن های همراه

بر اساس این نظرسنجی توسط مرکز ملی آمار بهداشت ، اکثر مردم در ایران

تلفن ثابت ندارند . تلفن‌های همراه در دهه گذشته جایگزین تلفن‌های ثابت شده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد و هر ساله تعداد بیشتری از ایرانی ها در خانواده‌هایی که فقط تلفن همراه دارند زندگی می‌کنند.

تلفن های همراه چند مزیت نسبت به تلفن ثابت دارند، از جمله قابلیت جابجایی و دسترسی. اکثر افرادی که تلفن ثابت دارند تلفن همراه نیز دارند و همین امر باعث می شود که تلفن ثابت برای بسیاری از افراد هزینه اضافی و غیرضروری باشد. حتی با تنظیمات بی سیم، تلفن های ثابت به مکان خود قفل می شوند. اکثر مردم تلفن همراه خود را با خود حمل می کنند تا تماس ها، پیام ها، ایمیل ها یا اخبار مهم را از دست ندهند. و از آنجایی که گوشی‌های هوشمند همچنان امکانات جدیدی را ارائه می‌کنند، اغلب انتخاب یک تلفن هوشمند به جای تلفن ثابت منطقی‌تر است.

با این حال، تلفن های ثابت می توانند قابلیت اطمینان بهتری را ارائه دهند، به خصوص در مناطق روستایی که خدمات تلفن همراه ممکن است نادر باشد. این قابلیت اطمینان به ویژه در شرایط اضطراری مهم است، زیرا مکان سلولی ممکن است دقیق نباشد. گوشی های ثابت نیز می توانند برای تماس های طولانی راحت تر باشند. بسیاری از تلفن های ثابت، از جمله برخی از محصولاتی که بررسی کردیم، دارای ویژگی هایی هستند که به خوبی با تلفن های همراه بازی می کنند، از جمله رابط بلوتوث و ارسال پیام. اگر نمی خواهید وقتی در خانه هستید گوشی هوشمند خود را با خود حمل کنید، این ویژگی ها عالی هستند.

محمد حسین

محمد حسین هستم یک وبستر که از سال 1386 تو متوجه شدم علاقه شدیدی به دنیای اینترنت دارم و دوست دارم توی این حوزه پیشرفت کنم یکی از سایت هایی که تو این حوزه راه انداختم بیب لند هست دلم می خواد به پیشرفت قابل توجهی این سایت رو برسونم چون هم سئو رو بخوبی بلدم هم طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا